Susumu RG1005N-6341-C-T10
RG1005N-6341-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6341-C-T10
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6341-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-6341-C-T10
QUANTITY
RG1005N-6341-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6341-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6341-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6341-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6341-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6341-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6341-C-T10
CONN PLUG 3POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 5POS 1MM SMD datasheet.pdf
EJC LTC SHD HDR .100" VER 15GLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.3MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear SPI Dimming Backlight 64-LQFP (14x14) datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC AMP SDLVA 59DB 24SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.52K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf