Susumu RG1005N-6490-C-T10
RG1005N-6490-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6490-C-T10
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6490-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-6490-C-T10
QUANTITY
RG1005N-6490-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6490-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6490-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6490-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6490-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6490-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6490-C-T10
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 12"W datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCHING JUMPER 24.7MM 4POS datasheet.pdf