Susumu RG1005N-6651-C-T10
RG1005N-6651-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6651-C-T10
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6651-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-6651-C-T10
QUANTITY
RG1005N-6651-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6651-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6651-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6651-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6651-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6651-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6651-C-T10
RES SMD 28 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V OUT 1W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 130MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW OPEN ASSY 25 COL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf