Susumu RG1005N-821-B-T1
RG1005N-821-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-821-B-T1
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-821-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-821-B-T1
QUANTITY
RG1005N-821-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-821-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-821-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-821-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-821-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-821-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-821-B-T1
MEMORY CARD FLASH 6GB datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 49MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf