Susumu RG1005N-8251-B-T5
RG1005N-8251-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-8251-B-T5
Brief Description
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-8251-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-8251-B-T5
QUANTITY
RG1005N-8251-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-8251-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-8251-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-8251-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-8251-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-8251-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-8251-B-T5
SOCKET CONN 26 CONT CLOSED W/POL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
BOOT TOGGLE SW W/M12-.75 THD BLK datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/W PANEL MOUNT HSG datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TAS5414B-Q1 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X5R 0402 datasheet.pdf