Susumu RG1005N-8450-B-T1
RG1005N-8450-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-8450-B-T1
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-8450-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-8450-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-8450-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-8450-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-8450-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-8450-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-8450-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-8450-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-8450-B-T1
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE HOLDER FIR TREE BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
KONTAKTFINGER KOMPL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf