Susumu RG1005N-8662-B-T5
RG1005N-8662-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-8662-B-T5
Brief Description
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-8662-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-8662-B-T5
QUANTITY
RG1005N-8662-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-8662-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-8662-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-8662-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-8662-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-8662-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-8662-B-T5
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf