Susumu RG1005N-9531-B-T5
RG1005N-9531-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-9531-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-9531-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-9531-B-T5
QUANTITY
RG1005N-9531-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-9531-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-9531-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-9531-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-9531-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-9531-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-9531-B-T5
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 150MW 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 300mA (Flash) Camera Flash 12-TDFN (3x3) datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 13.9MM D 4 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 600VAC/VDC 5AG datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf