Susumu RG1005P-102-W-T5
RG1005P-102-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-102-W-T5
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-102-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-102-W-T5
QUANTITY
RG1005P-102-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-102-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-102-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-102-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-102-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-102-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-102-W-T5
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 580MA 160 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR PE64908 datasheet.pdf
BCL-SIGHT HOLE UNPL (BCL-3038-SH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf