Susumu RG1005P-1020-C-T10
RG1005P-1020-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1020-C-T10
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1020-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1020-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1020-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1020-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1020-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1020-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1020-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1020-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1020-C-T10
FUSE BOARD MOUNT 5A 125VAC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/BLANK datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU GRY 26MM datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3.5A TSM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-24V 2.5A datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf