Susumu RG1005P-1022-W-T1
RG1005P-1022-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1022-W-T1
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1022-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1022-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1022-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1022-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1022-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1022-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1022-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1022-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1022-W-T1
MARKING SYS DEK 6 61-70 1=50PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 1.5A 50V TO-92 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN FPC 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CABLE 5POS R/A SOCKET 1.5M datasheet.pdf
IC ADC 24BIT I2C/SRL 16-SOP datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf