Susumu RG1005P-1131-C-T10
RG1005P-1131-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1131-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1131-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1131-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1131-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1131-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1131-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1131-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1131-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1131-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1131-C-T10
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC DRIVER VIDEO FILTER 3CH 8SOIC datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM BRACKET MOD datasheet.pdf
IC CTLR SMPS GREEN CHIP 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SLD 5.08/18/180G 3.2SN OR datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf