Susumu RG1005P-121-D-T10
RG1005P-121-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-121-D-T10
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-121-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-121-D-T10
QUANTITY
RG1005P-121-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-121-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-121-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-121-D-T10
Related LinksRG1005P-, RG1005P-121-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-121-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-121-D-T10
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC INVERTER SINGLE 1INPUT 5DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
MICRO TIM2 CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
A5 4.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GREEN 1000' datasheet.pdf