t-Global Technology L37-3L-150-150-3.0-1A
L37-3L-150-150-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-150-150-3.0-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3L-150-150-3.0-1A.pdf
Availability of L37-3L-150-150-3.0-1A
QUANTITY
L37-3L-150-150-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-150-150-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3L-150-150-3.0-1A
L37-3L Low-Bleeding Gap Fillers for Optical Devices
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-150-150-3.0-1A
Related LinksL37-3L-150, L37-3L-150-150-3.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-150-150-3.0-1A Details Description
Related parts for L37-3L-150-150-3.0-1A
RES SMD 316 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 42POS DL GOLD datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
CONTACT DSUB SKT 18-22AWG CRIMP datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 18A TO-3PL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL BLUE 10"L X 8"W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 550MA 670 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 12V 25A TH datasheet.pdf