Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC4-65-8-9-30
219-3-1REC4-65-8-9-30 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC4-65-8-9-30
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 480VAC
Datasheet Download
219-3-1REC4-65-8-9-30.pdf
Availability of 219-3-1REC4-65-8-9-30
QUANTITY
219-3-1REC4-65-8-9-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC4-65-8-9-30
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC4-65-8-9-30
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC4-65-8-9-30
Related Links219-3-1REC, 219-3-1REC4-65-8-9-30 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC4-65-8-9-30 Details Description
Related parts for 219-3-1REC4-65-8-9-30
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IGBT 650V 30A 160W TO220 datasheet.pdf