Susumu RG1005P-123-B-T1
RG1005P-123-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-123-B-T1
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-123-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-123-B-T1
QUANTITY
RG1005P-123-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-123-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-123-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-123-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-123-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-123-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-123-B-T1
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN TAB SNG SIDE QUICK-CONNECT datasheet.pdf
RES 22 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 52W LDPAK datasheet.pdf
MICRO 100C S 48" YEL JACKP datasheet.pdf
MICRO 37 M 18" YEL JACKPA174 datasheet.pdf
CONNECTOR PCB MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf