Susumu RG1005P-1401-W-T1
RG1005P-1401-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1401-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1401-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1401-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1401-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1401-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1401-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1401-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1401-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1401-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1401-W-T1
CABLE KEYBRD 5 PIN DIN 2M PC/XT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 20POS DL 15AU datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf