Susumu RG1005P-1431-C-T10
RG1005P-1431-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1431-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1431-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1431-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1431-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1431-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1431-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1431-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1431-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1431-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1431-C-T10
IDC CABLE - MDH14K/MC14F/X datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.3V INV CMOS SMD datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048G/H1500TR 8" datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 125MA 250VAC datasheet.pdf
RES 507 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf