Susumu RG1005P-1472-W-T1
RG1005P-1472-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1472-W-T1
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1472-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1472-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1472-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1472-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1472-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1472-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1472-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1472-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1472-W-T1
CAP FILM 180PF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf