Susumu RG1005P-163-W-T1
RG1005P-163-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-163-W-T1
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-163-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-163-W-T1
QUANTITY
RG1005P-163-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-163-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-163-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-163-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-163-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-163-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-163-W-T1
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1 datasheet.pdf
LED SS 5V RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE 5M 18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf