Susumu RG1005P-1691-B-T1
RG1005P-1691-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1691-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1691-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-1691-B-T1
QUANTITY
RG1005P-1691-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1691-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1691-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1691-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1691-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1691-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1691-B-T1
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
LED LTBAR 10X10MM 4CHIP RED DIFF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 80A D2PAK datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNAP-IN W/SWITCH 10A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 26POS datasheet.pdf
IC DRIVER/RECEIVER LVDS 14-TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
STD 5MM PW PNP 1M datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf