Susumu RG1005P-1780-B-T1
RG1005P-1780-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1780-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1780-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-1780-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1780-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1780-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1780-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1780-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1780-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1780-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1780-B-T1
IC DUAL HI-SP DIFF REC 8VSSOP datasheet.pdf
PHOTODIODE UV W/QW 100MM SQ BNC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 60POS datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT GULL WING datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 22POS SMD datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POWER SUPPLY, M18, M21, M24, M27 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 140POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf