Susumu RG1005P-1820-W-T1
RG1005P-1820-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1820-W-T1
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1820-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1820-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1820-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1820-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1820-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1820-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1820-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1820-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1820-W-T1
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ5 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED TINTED RA datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 50MA 150 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 128TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SCREW BOLT WITH REEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf