Susumu RG1005P-2101-B-T1
RG1005P-2101-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2101-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2101-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-2101-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-2101-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2101-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2101-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2101-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2101-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2101-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2101-B-T1
IC POE 802.3AF PD W/REG 16-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC TRANSPORT TDM SGL 256-CSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W DO204AL datasheet.pdf