Susumu RG1005P-2372-C-T10
RG1005P-2372-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2372-C-T10
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2372-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2372-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2372-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2372-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2372-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2372-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2372-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2372-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2372-C-T10
TRANS NPN 80V 4A TO-220 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 31POS 2.54MM datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X36 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC XLATR TTL-DIFF PECL 5V 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
614-CG1T=ADAPTOR PLUG ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.95A 23 MOHM datasheet.pdf