Susumu RG1005P-2670-C-T10
RG1005P-2670-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2670-C-T10
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2670-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2670-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2670-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2670-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2670-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2670-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2670-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2670-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2670-C-T10
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
MODULE AC CTLR 3PH 800V PWS-F datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 8K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.1K OHM 14DIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf