Toshiba Semiconductor & Storage RN47A3JE(TE85L,F)
RN47A3JE(TE85L,F) picture photo
Mfg. Part Number
RN47A3JE(TE85L,F)
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.1W ESV
Datasheet Download
RN47A3JE(TE85L,F).pdf
Availability of RN47A3JE(TE85L,F)
QUANTITY
RN47A3JE(TE85L,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of RN47A3JE(TE85L,F)
Internal Part NumberEIS-RN47A3JE(TE85L,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce50 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
Frequency - Transition250MHz
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-553
Supplier Device PackageESV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN47A3JE(TE85L,F)
Related LinksRN47A3JE, RN47A3JE(TE85L,F) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
RN47A3JE(TE85L,F) Details Description
Related parts for RN47A3JE(TE85L,F)
RES SMD 120 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
ADJUSTMENT SCREW datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 0.2A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 8POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TUBE EXTENSION M16 250MM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 160MA 19 OHM TH datasheet.pdf
CABLE 4 POS MALE,RA-WIRE 10M datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 21POS datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 510 OHM 14SOIC datasheet.pdf