Susumu RG1005P-2672-W-T1
RG1005P-2672-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2672-W-T1
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2672-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-2672-W-T1
QUANTITY
RG1005P-2672-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2672-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2672-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2672-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2672-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2672-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2672-W-T1
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC DAC CMOS DUAL 12BIT MULT24DIP datasheet.pdf
CONN D-SUB MALE SCREW RETAINER datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO PAR 64X4 15NS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 82M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 400A 250V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf