Susumu RG1005P-3162-B-T5
RG1005P-3162-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3162-B-T5
Brief Description
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3162-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-3162-B-T5
QUANTITY
RG1005P-3162-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3162-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3162-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3162-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3162-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3162-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-3162-B-T5
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
GLIDING STAGE 140MM X 114MM datasheet.pdf
VARISTOR 420V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
SLIMDWR 8P18S PINV PCB AG SPEC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 0402 1000 OHM 25% datasheet.pdf