Susumu RG1005P-3401-C-T10
RG1005P-3401-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3401-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.4KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3401-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-3401-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-3401-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3401-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3401-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3401-C-T10
Related LinksRG1005P-3, RG1005P-3401-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3401-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-3401-C-T10
MODULE OP6810 W/O ETH/MEM EXPANS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 12A IPAK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.50V SC70-4 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 20mA Backlight 12-DSBGA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 20PPM datasheet.pdf
LED RED PRISM/CBI 630NM SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 325MA 1.85 OHM TH datasheet.pdf