Susumu RG1005P-3652-W-T5
RG1005P-3652-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3652-W-T5
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3652-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-3652-W-T5
QUANTITY
RG1005P-3652-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3652-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3652-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3652-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3652-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3652-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-3652-W-T5
CONN SPRING CONT 62 POS .197 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH FS PIN PLUNGER SILVER SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC TERMINATOR PROG DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
M804 19C 19#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf