Susumu RG1005P-3832-B-T1
RG1005P-3832-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3832-B-T1
Brief Description
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3832-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-3832-B-T1
QUANTITY
RG1005P-3832-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3832-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3832-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3832-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3832-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3832-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-3832-B-T1
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
INSERT RCA JACK COUPLER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 37 F 30" RBW JACKS LP datasheet.pdf