Susumu RG1005P-392-W-T1
RG1005P-392-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-392-W-T1
Brief Description
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-392-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-392-W-T1
QUANTITY
RG1005P-392-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-392-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-392-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-392-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-392-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-392-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-392-W-T1
THERMISTOR NTC 15K OHM 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER DCM16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
STRIPPING TOOL 16-10AWG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
CABLE 3COND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 132QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf