Susumu RG1005P-393-C-T10
RG1005P-393-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-393-C-T10
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-393-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-393-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-393-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-393-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-393-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-393-C-T10
Related LinksRG1005P-, RG1005P-393-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-393-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-393-C-T10
IDC CABLE - MKC16K/MC16M/MPK16K datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS DIP PCB IDC datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
P&S 3P4W 30A/3P 480V CON.SPLPF datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/11/90 3.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2A SOD57 datasheet.pdf