Susumu RG1005P-4020-W-T5
RG1005P-4020-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4020-W-T5
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4020-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-4020-W-T5
QUANTITY
RG1005P-4020-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4020-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4020-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4020-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4020-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4020-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-4020-W-T5
IC TX/RX RS-232 5V W/SD 18SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 24POS .100 TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V OUT 165W REMOTE datasheet.pdf
RES 229 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER SGL OD SOT353 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.44A 86.2 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LT3957EUHE datasheet.pdf
4.7UF 200V 10X20 105C RAD datasheet.pdf