Susumu RG1005P-4320-B-T1
RG1005P-4320-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4320-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4320-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-4320-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4320-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4320-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4320-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4320-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4320-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4320-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-4320-B-T1
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIG CLIP BLK 18" datasheet.pdf
TOOL BNC REMOVAL 12" datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .375" HOLE datasheet.pdf
CABLETY200X4.8BLA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
4R RARECSTB GEN MNT 0GP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf