Susumu RG1005P-4531-W-T5
RG1005P-4531-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4531-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4531-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-4531-W-T5
QUANTITY
RG1005P-4531-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4531-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4531-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4531-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4531-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4531-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-4531-W-T5
FLEX CABLE - AFG16G/AF16/AFE16T datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL TOOL QUADRAX datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 5.16"LX3.42"W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf