Susumu RG1005P-5230-B-T5
RG1005P-5230-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-5230-B-T5
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-5230-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-5230-B-T5
QUANTITY
RG1005P-5230-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-5230-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-5230-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-5230-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-5230-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-5230-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-5230-B-T5
IC FLASH 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
TERM DISC W/STB 300V 10A WM BG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
SGE1510-2-0510L-5000C datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1 OHM 300W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf