Susumu RG1005P-5360-P-T1
RG1005P-5360-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-5360-P-T1
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-5360-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-5360-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-5360-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-5360-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-5360-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-5360-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-5360-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-5360-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-5360-P-T1
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC SM 1W 12V-15V SINGLE 4.2KV datasheet.pdf