Susumu RG1005P-5621-B-T5
RG1005P-5621-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-5621-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-5621-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-5621-B-T5
QUANTITY
RG1005P-5621-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-5621-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-5621-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-5621-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-5621-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-5621-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-5621-B-T5
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 3V datasheet.pdf
IC ADC DUAL 6-BIT 90MSPS 36-SSOP datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 8C8 MIX datasheet.pdf
IC ADAPTIVE CABLE EQ 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA 2DFN datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf