Susumu RG1005P-6340-W-T1
RG1005P-6340-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-6340-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-6340-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-6340-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-6340-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-6340-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-6340-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-6340-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-6340-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-6340-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-6340-W-T1
CONN PLUG 3POS FMAL SLV SLD BLK datasheet.pdf
SEALING GASKET FOR #16 WALL RCPT datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SST 8MSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
MINI MAC DIE SET FOR AA-2204X datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 1.5V datasheet.pdf
AB 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
30V SO8 P-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf