Susumu RG1005P-681-P-T1
RG1005P-681-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-681-P-T1
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-681-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-681-P-T1
QUANTITY
RG1005P-681-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-681-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-681-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-681-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-681-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-681-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-681-P-T1
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BI-DIR 30A SMB datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC DSP FLOATING-POINT 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 20' BL datasheet.pdf