Susumu RG1005P-683-W-T1
RG1005P-683-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-683-W-T1
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-683-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-683-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-683-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-683-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-683-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-683-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-683-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-683-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-683-W-T1
IDC CABLE - MKS34K/MC34G/MPD34K datasheet.pdf
COVER TERM ADP 2 PVC CLEAR 1M datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 700MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 13PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf