Susumu RG1005P-68R1-W-T5
RG1005P-68R1-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-68R1-W-T5
Brief Description
RES SMD 68.1OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-68R1-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-68R1-W-T5
QUANTITY
RG1005P-68R1-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-68R1-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-68R1-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-68R1-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-68R1-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-68R1-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-68R1-W-T5
FILTER LINE 9MH 2.8A TYPE 24V datasheet.pdf
CONN RECEPT 5.08 6POS KEY-Y datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN +/-12VO datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 10-32 POST BLCK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR KSZ9021GN datasheet.pdf
SWITC ADJ PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.367667MHZ SMD datasheet.pdf
CONN SSL HDR 2POS 1.8MM SOLDER datasheet.pdf