Susumu RG1005P-6982-C-T10
RG1005P-6982-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-6982-C-T10
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-6982-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-6982-C-T10
QUANTITY
RG1005P-6982-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-6982-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-6982-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-6982-C-T10
Related LinksRG1005P-6, RG1005P-6982-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-6982-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-6982-C-T10
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.0GHZ 483FCCBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FM MODULE datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
FIXED IND 7UH 3.8A 34.2 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FERRITE BEAD datasheet.pdf
CONN DIP 34POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf