Susumu RG1005P-7681-B-T1
RG1005P-7681-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-7681-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-7681-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-7681-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-7681-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-7681-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-7681-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-7681-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-7681-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-7681-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-7681-B-T1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
LED AMBER 0603 SMD datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 28-SSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 280VAC DC IN PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf