Susumu RG1005P-8451-W-T5
RG1005P-8451-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-8451-W-T5
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-8451-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-8451-W-T5
QUANTITY
RG1005P-8451-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-8451-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-8451-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-8451-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-8451-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-8451-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-8451-W-T5
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PRAMETER UNIT 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK STSTEEL 1 1/8" datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf