Susumu RG1005P-88R7-B-T1
RG1005P-88R7-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-88R7-B-T1
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-88R7-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-88R7-B-T1
QUANTITY
RG1005P-88R7-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-88R7-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-88R7-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-88R7-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-88R7-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-88R7-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-88R7-B-T1
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 225CSGBGA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD823AR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20mA Backlight 20-DSBGA (2.04x1.78) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf