Susumu RG1005P-95R3-B-T1
RG1005P-95R3-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-95R3-B-T1
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-95R3-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-95R3-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-95R3-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-95R3-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-95R3-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-95R3-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-95R3-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-95R3-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-95R3-B-T1
Connector Header 2 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR34S/AE34M/HKR34S datasheet.pdf
CORD NEMA5-15P C-13SJT 6'7" 16/3 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.533M datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
F39-TC5P02 datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
24-bit 192kHz 2Vrms Multi-Channel CODEC IC datasheet.pdf