Susumu RG1005P-9761-C-T10
RG1005P-9761-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-9761-C-T10
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-9761-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-9761-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-9761-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-9761-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-9761-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-9761-C-T10
Related LinksRG1005P-9, RG1005P-9761-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-9761-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-9761-C-T10
CONN RING 16-22 AWG #2 PL-GRIP datasheet.pdf
DIODE PIN GP 50V 50MA SOT323 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5A TO-126 datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COAT POLY 6"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
SPRING TERMINAL BLOCK 5CVERT GRE datasheet.pdf
100F 500V 30X25MM 85C 5000H datasheet.pdf